ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ & ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΚΑΚΙΟΥ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ακαδημίας Σκακιού του ΑΟΚ, υπό τη διδασκαλία του καταξιωμένου και έμπειρου προπονητή μας Κωνσταντίνου Σουλτάτη συγκέντρωσαν ένα σημαντικό αριθμό μεταλλίων στα Σχολικά Σκακιστικά Πρωταθλήματα.
Συνολικά η συγκομιδή των μαθητών και μαθητριών του ΑΟΚ ήταν: 

9 ΧΡΥΣΑ , 2 ΑΡΓΥΡΑ και 3 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ !!

Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο του ΑΟΚ συγχαίρουν όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις επιτυχίες τους και τη συμμετοχή τους και ευχαριστούν θερμά τους γονείς τους, που για μία ακόμη χρονιά μας εμπιστεύτηκαν τα παιδιά τους.

 

Ο ΑΟΚ ήταν με διαφορά ο σύλλογος με τις περισσότερες επιτυχίες και μάλιστα από παιδιά που προπονούνται απλά μια φορά την βδομάδα σε ένα γκρουπ και όχι με ιδιαίτερα μαθήματα με προσωπικό προπονητή.

Αναλυτικά οι επιτυχίες που είχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ακαδημίας Σκακιού του ΑΟΚ το 2016-2017:
Ατομικά Σχολικά του Βορείου Τομέα:
• Στην Δ’ Δημοτικού ο Κωνσταντίνος Τσαντές κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 7/7.
Στην ίδια κατηγορία είχαμε την 4η θέση με τον Αναστάση Πανά και την 9η με τον ΙωάννηΤερζόπουλο.
• Επίσης στη Δ’ Δημοτικού η Κωνσταντίνα Παναγιωτίδη κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα κορίτσια.
• Στην Ε’ Δημοτικού ο Μιχαήλ Κυπαρίσσης κατέκτησε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο με 6/7.
• Στην ΣΤ’ Δημοτικού η Νίκη Αστήθα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα κορίτσια.
Ατομικά Σχολικά του Ανατολικού τομέα:
• Στην Α’ Δημοτικού ο Ιωάννης Ζαγορίσιος κατέκτησε 1η θέση το χρυσό μετάλλιο με 7/7.
Στην ίδια κατηγορία είχαμε και την 4η θέση με τον Φίλιππο Βαθιώτη.
• Στην Β’ Δημοτικού είχαμε την 6η θέση με τον Γεώργιο Κούρτα.
• Στην Δ’ Δημοτικού ο Στέφανος Κούμενος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 6/7.
• Στην Ε’ Δημοτικού ο Ιάσωνας Μιχάλας κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 7/7.
Στην ίδια κατηγορία είχαμε και την 5η θέση με τον Ιωάννη Αργύρη.
• Στήν Στ’ Δημοτικού ο Διονύσης Κανέλλης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 6.5/7 και ο Κωνσταντίνος Κάτσικας την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο με 5.5/7.
• Στην Β’ Γυμνασίου ο Κωνσταντίνος Κούρτας κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 6/6.

Ομαδικά Σχολικά του Ανατολικού Τομέα:
• Η ομάδα του σχολείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατακτά 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο με 5/5. (Τα περισσότερα παιδιά της ομάδας είναι μαθητές του ΑΟΚ).
Τελικά Αττικής: (συμμετέχουν όσοι προκρίθηκαν από όλες τις περιφέρειες της Αττικής)
• Στην Α’ Δημοτικού ο Φίλιππος Βαθιώτης κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο με 6/7.
• Στην Δ’ Δημοτικού ο Κωνσταντίνος Τσαντές κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο με 6/7.
• Στην Ε’ Δημοτικού είχαμε την 10η θέση με τον Ιάσωνα Μιχάλα.
• Στην ΣΤ’ Δημοτικού ο Κωνσταντίνος Κάτσικας κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο με 5.5/7.
• Στην Β Γυμνασίου είχαμε την 6η θέση με τον Κωνσταντίνο Κούρτα.
ΟΜΑΔΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΤΤΙΚΗΣ:
Κατακτήσαμε την 4η θέση με το 8ο Κηφισιάς και την 9η με το 1ο Γ.Δροσίνης.
Τα περισσότερα παιδιά στις ομάδες ήταν μαθητές και μαθήτριες του ΑΟΚ.

Συνοψίζοντας το 2017 ήταν σίγουρα η καλύτερη χρονιά για τα παιδιά του ΑΟΚ!!

 

Τρίτη  12 Δεκεμβρίου  2017 
 09:54 
JSN Venture template designed by JoomlaShine.com